Vragen?

+32 11 26 72 11

Provincie Limburg

Klimaatconferentie op school

Onze leerlingen van 5 Doorstroom, 5 Dubbele Finaliteit en 6ASO namen op donderdag 29 februari, onder leiding van Studio Globo en het Milieuteam, deel aan een  ‘echte’ klimaatconferentie op onze school. Het werd een mooie, verrijkende ervaring.

Via een rollenspel ondervonden de leerlingen aan den lijve welke belangen er wereldwijd spelen rond klimaat. 

In verschillende groepjes vertegenwoordigden ze elk een land. Dit  land maakt deel uit van één van de vijf grote machtsblokken binnen de klimaatonderhandelingen (EU-groep, paraplu-groep, OPEC-landen, ontwikkelingslanden en groeilanden). De landen gingen met elkaar in discussie rond 3 resoluties: CO2-reductie, taks op voeding en wereldwijd klimaatfonds. Ze probeerden tot een gemeenschappelijk standpunt  te komen dat uiteindelijk in de plenaire vergadering werd gestemd.